Pochowani na Cmentarzu Powązkowskim


Spis malarzy i grafików pochowanych na cmentarzu

  1. Alchimowicz Kazimierz (kw. 172)
  2. Arlitewicz-Młodożeniec Wanda (Aleja Zasłużonych)
  3. Bartłomiejczyk Edmund (kw. 282)
  4. Bartoszewicz Włodzimierz (kw. 284a)
  5. Batley Jan (kw. 264)
  6. Baudouin de Courtenay Zofia (kw. 21)
  7. Blank Antoni Jan (kw. 8)
  8. Bogusz Marian (kw. 304)
  9. Bohdanowiczowa Anna z Bilińskich (kw. 10)
  10. Brodowski Antoni Stanisław (kw. 13)
  11. Brodowski Józef (kw. 13)
  12. Buchbinder Józef (kw. 78)
  13. Chrostowska-Piotrowicz Halina (kw. 179)
  14. Cieślewski Tadeusz (1870-1956) (kw. 181)
  15. Cieślewski Tadeusz (1895-1944) (kw. 181)
  16. Ciszewski Karol (kw. 107)
  17. Cygańska-Walicka Helena (Aleja Zasłużonych)
  18. Czajkowski Józef (Aleja Zasłużonych)
  19. Czajkowski Stanisław (Aleja Zasłużonych)
  20. Czapski Józef (tablica na kościele)
  21. Czasznicka Zofia (kw. 155)
  22. Dąbrowski Stefan (kw. 43)
  23. Dietrich Fryderyk Adolf (kw. 15)
  24. Drabik Wincenty (kw. 196)
  25. Dukszyńska-Dukszta Emilia (kw. 5)
  26. Dziewulska Maria (kw. 35)
  27. Ejsmond Franciszek (kw. 194)
  28. Epstein Henryk (kw. 23 wpr.)
  29. Gerżabek Adam (kw. 217)
  30. Grabska Zofia z Wojciechowskich (kw. 89)
  31. Gronowski Tadeusz (kw. 231)
  32. Grunwald Henryk (Aleja Zasłużonych)
  33. Hadziewicz Rafał (kw. 19)
  34. Hawrukowa-Stanisławska Zofia (kw. 146)
  35. Hilscher Hubert (kw. 42)
  36. Hiszpański Stanisław (kw. 139)
  37. Jabłoński Ludwik (kw. 303)
  38. Jastrzębowski Wojciech (1884-1963) (Aleja Zasłużonych)
  39. Jurgielewicz Mieczysław (kw. 139)
  40. Kamieński Antoni (kw. 119)
  41. Kamiński Zygmunt (Aleja Zasłużonych)
  42. Kędzierski Apoloniusz (kw. 301)
  43. Kokoszko Edward (Aleja Zasłużonych)
  44. Kokular Aleksander (kw. 2)
  45. Kopczyński Bronisław (kw. 219)
  46. Korwin-Szymanowska Stefania (kw. 65)
  47. Kostrzewski Franciszek (kw. 181)
  48. Kowarski Felicjan Szczęsny (Aleja Zasłużonych)
  49. Krzyżanowski Konrad (kw. 234)
  50. Kulisiewicz Tadeusz (kw. 146)
  51. Kurella Ludwik (kw. 268)
  52. Kuźmiński Bolesław (kw. 292)
  53. Kwarta Feliks Szczęsny (kw. 261)
  54. Laskowska Zofia (kw. 134)
  55. Lasocki Kazimierz (kw. 82)
  56. Le Brun (Lebrun) Piotr (kw. 157)
  57. Lebenstein Jan (kw. 14)
  58. Lentz Stanisław (kw. 32 wpr.)
  59. Lex Józef (kw. 4)
  60. Lorentowicz Irena (kw. 119)
  61. Łopieński Ignacy (kw. 32)
  62. Mackiewicz Kamil (kw. 117)
  63. Maleszewski Tytus Jaksa-Gryf (kw. 175)
  64. Mann Aleksander (kw. 25)
  65. Marszałkiewicz Stanisław (kw. 29)
  66. Masłowski Stanisław (kw. 11)
  67. Maszyński Julian (1847-1901) (kw. 23)
  68. Mianowski Antoni Remigiusz (kw. 10)
  69. Miedza-Tomaszewski Stanisław (kw. 92)
  70. Miklaszewski Gwidon (kw. 199)
  71. Miklaszewski Jan Samuel (kw. 25 wpr.)
  72. Minasowicz Jan Klemens (katakumby na wpr kw. 6/8)
  73. Młodożeniec Jan Łukasz (Aleja Zasłużonych)
  74. Młodzianowski Kazimierz (pseud. Dąbrowa) (kw. M)
  75. Mucharski Arkadiusz (kw. 245)
  76. Mucharski Jan (kw. 228)
  77. Müldner Nieckowski Wiesław (Aleja Zasłużonych)
  78. Müldner-Wygrzywalska Zofia Sława (Aleja Zasłużonych)
  79. Nałęcz-Cichocki Feliks (kw. 175)
  80. Nawrocki Bolesław (Aleja Zasłużonych)
  81. Niesiołowski Tymon (Aleja Zasłużonych)
  82. Nita Kazimierz (kw. 133)
  83. Nowakowski Stanisław (kw. 233)
  84. Okuń Edward (kw. A)
  85. Ostoja-Chrostowski Stanisław pseud. Jusi Korweta (Aleja Zasłużonych)
  86. Oźmin Józef (kw. 13)
  87. Oźmin Łucja (kw. 13)
  88. Panas Włodzimierz (kw. 154)
  89. Pankiewicz Józef (kw. 187)
  90. Pawliszak Wacław (kw. 35)
  91. Pilecki Gustaw (kw. 135)
  92. Pillati Gustaw (kw. 154)
  93. Piotrowicz Edmund (kw. 179)
  94. Piwarski Jan Feliks (kw. 19)
  95. Podkowiński Władysław (kw. 22)
  96. Polański Hipolit (kw. 44)
  97. Potworowski Tadeusz Piotr (Aleja Zasłużonych)
  98. Poznański Stanisław (kw. 284a)
  99. Pronaszko Andrzej (Aleja Zasłużonych)
  100. Rassalski Stefan (kw. 149)
  101. Rembowski Jan (kw. 214)
  102. Roszkowska Teresa (kw. 272)
  103. Ryszkiewicz Józef (kw. 22)
  104. Sacchetti Antoni (kw. 181)
  105. Sachowicz Grzegorz (kw. 16)
  106. Siemiradzki Henryk (kw. 67 (w 1903 r. przeniesiony do krypty kościoła na Skałce w Krakowie))
  107. Sienicki Jacek (kw. 4)
  108. Simon-Pietkiewiczowa Jadwiga (kw. 112)
  109. Skoczylas Władysław (Aleja Zasłużonych)
  110. Stabrowski Kazimierz (kw. 205)
  111. Stankiewiczówna Zofia (kw. 101)
  112. Starykoń-Wielogłowski Artur Wacław (kw. 144)
  113. Strzałecki Antoni Jan (kw. C)
  114. Strzałecki Janusz (kw. 221)
  115. Szwajcer Jerzy (pseud. Jotes) (kw. 36)
  116. Śliwińska Ewa (kw. 50)
  117. Telakowska Wanda (kw. 188)
  118. Tereszczenko z Rolicz-Lubickich Jadwiga (kw. M)
  119. Tomaszewski Henryk Albin (kw. 154a)
  120. Tomecki Bronisław Józef (kw. 317)
  121. Trojanowski Edward (kw. 282 wpr.)
  122. Trojanowski Wincenty (kw. L)
  123. Walentynowicz Marian (kw. 238)
  124. Wąsowicz Wacław (kw. F/G)
  125. Wierusz-Kowalski Alfred (Aleja Zasłużonych)
  126. Wierusz-Kowalski Czesław (kw. 40)
  127. Włodarski Marek (Henryk Streng) (kw. 253)
  128. Wojtkiewicz Witold (kw. 71)
  129. Zaleski Marcin (kw. 158)
  130. Zaruba Jerzy (kw. 135)
  131. Zbrożyna Barbara (kw. 348)
  132. Ziomek Teodor (kw. 284 wpr.)
  133. Ziomek-Kowalewska Maria (kw. 284 wpr.)
  134. Zych Wanda (kw. 170)
  135. Zych Władysław (kw. 170)
  136. Żmurko Franciszek (kw. E)
 


Do góry